cz

I Focus on Both Creativity and Usabilty of My Solutions

I have worked as a freelance web designer for 3 years. I specialize in presentations, e- shops , 3D visualizations and among my clients are advertising agencies or small companies. I have participated in more than 100 projects in the Czech Republic and abroad which constantly increases my knowledge and skills. I prefer long-term collaboration and variety of assignments.

  • Websites
  • E-commerce design
  • Newsletters
  • 3D illustrations
  • Architectural visualisations
  • Products visualisations

Někteří o mně říkají i něco pěkného

1 / 4

Více než dva roky jsem mohl podrobně sledovat cestu skvělého grafika, který začínal prakticky od nuly. Jeho pozitivní přístup k připomínkám a jejich okamžité zpracování je přímo ukázkový. Vláďa je skvělý týmový hráč, který se velmi rychle učí novinky ze světa webdesignu, průmyslového designu, UX, marketingu i vývoje. Svou přátelskou povahou je také výborným parťákem na firemních akcích :-)

Martin Valenta - Valentadesign
2 / 4

S interními stránkami pro naše partnery jsme naprosto spokojeni. Pan Vršovský vytvořil přehledné a přitom jednoduché prostředí s možností snadné aktualizace informací. Hned jeho první grafický návrh korespondoval se zadáním, který doplnil o vlastní nápady a náměty. Jeho služby můžeme jen doporučit.

Cominfo - Anna Bičianová
3 / 4

We could not find a good  graphic designer  who would understand and subsequently meet the requirements of presentation on our comapny.  However, Mr. Vršovský comprehended our main idea and we have been collaborating for 4 years.  We appreciate his creativy full of unconventional ideas and great communication without any inconveniece.

Jan Hanák - JH nábytek
4 / 4

Mr. Vršovský meets the requirements in the way we expect and always adds some of his own creativy which gives the project some extra quality. We are happy with his designs and always look forward to his original suggestions.

Jan Pilný - IT Products